FIPS

Wifi netwerk – Landhuis – Gavere

Klant: Privaat
Locatie: Gavere
Gebouw: Landhuis
Scope: Upgrade netwerk infrastructuur

Project Details

Over het Project

Er werd ons gevraagd om de volledige netwerk infrastructuur in dit prachtig landhuis te herzien en up te graden. De bestaande netwerkbekabeling werd in kaart gebracht, aangepast waar nodig en een nieuwe performant wifi netwerk werd uitgerold.

Uitvoering van het project

In de eerste fase van dit project werd een wifi simulatie uitgevoerd om een inschatting te maken van het benodigde aantal access points. In een volgende fase werd met een uitgebreide wifi site survey het aantal en de optimale locatie van deze access points bepaald.

Na het zorgvuldig doormeten van zowel bestaande als nieuwe netwerkkabels, werden de netwerk componenten geplaatst in een 19″ rack, de wifi access points gemonteerd en de verschillende locaties en alle connecties actief  gebracht. Met een post wifi site survey werd de design en performantie van het nieuwe wifi netwerk gecheckt alsook de goede werking bevestigd.

Het UniFi netwerk is verantwoordelijk voor het bekabelde en draadloos netwerk in het landhuis. Elk systeem netjes in zijn eigen VLAN zodat de veiligheid en performantie van het netwerk gegarandeerd is. 🏋️‍♀️

Ontwerp en uitdagingen

  1. Bij de design fase rekening houden met een eventuele uitbreidingen van het netwerk.
  2. De verschillende systemen identificeren en in de correcte VLAN plaatsen.
  3. Het opzetten van de nodige firewall regels en routering.